Berlińskie święto miłośników piwa

Najbardziej znane święto miłośników piwa – Oktoberfest – cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Niemczech, ale również poza ich granicami. Mieszkańcy naszego kraju również dysponują szeroką wiedzą na temat tego wydarzenia, czymś naturalnym wydaje się więc to, że wielu z nich zastanawia się nad tym, czy nie warto udać się do Bawarii, aby samemu stać się uczestnikiem tego wyjątkowego święta. Podróż taka może jednak w znaczący sposób uszczuplić nasz budżet, zdecydowanie bardziej przystępnym rozwiązaniem wydaje się więc poświęcenie sierpniowego weekendu na złożenie wizyty w Berlinie. W stolicy Niemiec na początku ósmego miesiąca roku odbywa się przecież Berlin Beer Festival, który niemal niczym nie ustępuje swojemu bawarskiemu odpowiednikowi.

Do tej pory odbyło się już czternaście odsłon tego wielkiego święta miłośników piwa, każda kolejna przekonywała zaś Berlińczyków do tego, że warto organizować następną. Dziś Berlin Beer Festival wymieniany jest jednym tchem wśród najważniejszych imprez skupiających miłośników piwa z całej Europy, o jego dużym znaczeniu świadczy zaś i to, że liczba zagranicznych gości odwiedzających niemiecką stolice w czasie trwania festiwalu już teraz jest imponująca.

Zainteresowanie, na jakie mogą liczyć osoby, które organizują Berlin Beer Festival jest pokłosiem przynajmniej kilku czynników. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, że w Niemczech północno-wschodnich brak jest imprez tego typu, miłośnicy piwa chętnie korzystają więc z każdej okazji do tego, aby przetestować swój ulubiony trunek. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że organizatorzy odpowiedzialny za imprezę wypracowali wyjątkowo ciekawą formułę dla kolejnych spotkań entuzjastów napoju alkoholowego z pianką. W trakcie Oktoberfest swoje produkty mogą prezentować jedynie browary wywodzące się z okolic Monachium i produkujące piwo powstające według bardzo rygorystycznie przestrzeganych przepisów i procedur. Tymczasem, w trakcie trwania imprezy w Berlinie jej uczestnicy mogą skosztować blisko dwóch tysięcy różnych rodzajów piwa wystawianych przez browary z ponad osiemdziesięciu państw Europy i świata. Wśród tak wielu propozycji każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie, które przypadnie mu do gustu, nawet najlepsze chęci i najmocniejsza głowa nie pozwolą zaś na przetestowanie wszystkich rodzajów piwa