Dom Julii w Weronie

Wizyta w Weronie zazwyczaj następuje przy okazji kilkudniowej wycieczki do Włoch, władze miasta z dumą przyznają jednak, że nie brakuje turystów, którzy przybywają do Włoch wyłącznie po to, aby odwiedzić miasto wiecznej miłości i nieszczęśliwych kochanków z najbardziej znanej sztuki Wiliama Szekspira.

Werona ma do zaoferowania swoim gościom naprawdę wiele atrakcji, największa grupa turystów bezpośrednio z lotniska udaje się jednak na poszukiwanie domu, w którym miała mieszkać legendarna Julia. Jeszcze zanim udamy się na balkon, na którym Julia toczyła swoje rozmowy z ukochanym Romeem powinniśmy wstąpić do przylegającego do jej domu ogrodu, tam bowiem znajduje się wyjątkowy posąg jednej z najbardziej znanych kobiet w historii literatury. Posąg zachwyca swoim pięknem, znacznie bardziej znany jest jednak z tego, że posiada czarodziejską moc stając się wyjątkowym wsparciem dla wszystkim poszukujących miłości.

Legenda mówi o tym, że dziewczęta, które dotkną prawej ręki posągowej Julii myśląc przy tym o jakimś miłosnym życzeniu mają dużą szansę na to, że życzenie to doczeka się realizacji. Okazuje się jednak, że kamienna Julia nie zapomina również o młodzieńcach, którzy przybywają do niej szukając ukojenia i marząc o uleczeniu swoich złamanych serc. Ci, chcąc zapewnić sobie przychylność bohaterki sztuki Szekspira powinni chwycić ją za prawą pierś i pomyśleć o tym, co chcieliby zmienić w swoim życiu uczuciowym. Mówi się, że jeżeli mężczyzna i kobieta wykonają tę czynność równocześnie wzrosną ich szanse na szczęśliwy i długi związek, nie brakuje zatem osób, które chcą i w ten sposób zapewnić sobie przychylność ze strony otaczającego je świata.

Goście, którzy poza ogrodem chcą zobaczyć również dom Szekspirowskiej Julii powinni liczyć się z tym, że wejście na jego teren będzie płatne, nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z wizyty. Osoby sprawujące opiekę nad budynkiem, w którym miała mieszkać legendarna Julia dokładają przy tym starań, aby była to wizyta udana, wystrój domu nie powinien więc rozczarować żadnego odwiedzającego go romantyka. Po odwiedzeniu miejsc związanych z historią nieszczęśliwej miłości, jaką na wieki połączeni zostali Romeo i Julia warto zresztą spojrzeć z życzliwością i na inne części Werony, miasto może bowiem poszczycić się wieloma innymi zabytkami utrzymanymi zwłaszcza w stylu gotyckim i renesansowym