Holenderski aquapark Tiki Pool

O miano największego aquaparku w Europie rywalizuje przynajmniej kilka miast. Zaszczytny tytuł z pewnością przypadłby do gustu nowoczesnemu Aquaparkowi Vízibirodalom w węgierskim Budapeszcie, uczestnictwem w rywalizacji o ten zaszczytny tytuł jest zaś zainteresowana również turecka Antalya. Wiele wskazuje jednak na to, że żaden z wymienionych tu punktów nie jest w stanie sprostać konkurencji Tiki Pool z holenderskiego miasta Wassenaar, aktualnie więc to właśnie park wodny zlokalizowany w Holandii uznawany jest za największy i najbardziej znaczący na naszym kontynencie.

Największymi entuzjastami wizyt składanych w Tiki Pool są oczywiście dzieci, trudno jednak dziwić się temu, że wodny park rozrywki tak bardzo przypada im do gustu. Basem, w którym można poczuć się tak, jak podczas kąpieli we wzburzonym morzu, dziesiątki mniej lub bardziej skomplikowanych zjeżdżalni wodnych oraz specjalne baseny przeznaczone dla osób, które potrafią już pływać i wcale nie muszą w tym celu dotykać stopami dna to przecież argumenty, w odniesieniu do których wyjątkowo trudno jest zachować obojętność. Najmłodsi nie muszą być przy tym nieustannie nadzorowani przez swoich rodziców i opiekunów, osoby odpowiedzialne za Tiki Pool dokładają bowiem starań, aby kompleks zatrudniał najlepszych ratowników i personel pomocniczy.

W parku wodnym nudzić nie powinny się również osoby dorosłe. Zdecydowana większość gości, którzy dzieciństwo pozostawili już za sobą decyduje się choć raz na to, aby wykąpać się w jednym z licznych basenów, nawet osoby, które nie dają się skusić tej perspektywie nie mogą jednak narzekać na znudzenie. Z myślą o nich otwarto przecież między innymi łaźnię fińską, która pozwala się zrelaksować, solarium i jacuzzi, goście, którzy podczas wizyty w aquaparku myślą o poprawie niedoskonałości charakterystycznych dla swojego wyglądu mogą zaś również skorzystać z szerokiego pakietu usług SPA.

Tiki Pool to miejsce odwiedzane przez całe rodziny, coraz częściej wykorzystywane również podczas spotkań towarzyskich. Zachęca do nich znakomicie zaopatrzony bufet, gorąca atmosfera panująca w parku wodnym oraz przestrzeń, którą goście zawdzięczają imponującym rozmiarom kompleksu. Polacy mogą złożyć wizytę w Tiki Pool przy okazji kilkudniowej wycieczki do Holandii, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby wybrać się z wizytą wyłącznie do pięknego miasta Wassenaar