Morze Czerwione dla nurków

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni nurkowie nie ustają w poszukiwaniu miejsc nadających się do doskonalenia posiadanych przez nich umiejętności i gwarantujących niezapomniane doznania. Poszukiwania te często prowadzone są z zastrzeżeniem, że wspomniane miejsca nie powinny być szczególnie drogie, bardzo często można więc usłyszeć pytanie o to, czy połączenie wszystkich tych atrybutów dobrej bazy stworzonej z myślą o nurkach jest w ogóle możliwe. Wiele wskazuje na to, że nie jest to wcale połączenie niemożliwe do osiągnięcia, aby zaś przekonać się o tym najlepiej jest odwiedzić egipskie plaże Morza Czerwonego.

Morze Czerwone już od lat jest w stanie skutecznie zauroczyć kolejnych entuzjastów nurkowania swoim pięknem, jedyne ograniczenie związane jest więc z niestabilnością polityczną charakterystyczną dla państw, do których należy jego wybrzeże. Wiele z nich musi zmagać się z wyjątkowo poważnymi problemami destabilizującymi politykę wewnętrzną, trudno dziwić się więc, że ich władzom trudno jest wyasygnować środki finansowe niezbędne podczas tworzenia baz do nurkowania. Na szczęście sytuacja polityczna panująca w Egipcie sprawia, że turyści nie muszą obawiać się o swoje życie, a lokalne władze robią wiele, aby egipskie plaże budziły w kolejnych grupach nurków niekłamany zachwyt.

Ogromnym atutem egipskiej części Morza Czerwonego jest przede wszystkim bliskość i wielość raf koralowych, które stanowią niebywałą atrakcję tak dla początkujących, jak i dla zdecydowanie bardziej zaawansowanych pod względem posiadanych przez siebie umiejętności nurków. Bazy powstające w Egipcie charakteryzuje przy tym i to, że stanowią one idealne miejsce do nurkowania również dla tych osób, które nie są jeszcze pewne posiadanych przez siebie umiejętności. Nurkowanie z rurką i specjalnymi zabezpieczeniami cieszy się tu taką samą popularnością, jak nurkowanie w warunkach sprzyjających przede wszystkim profesjonalistom, nie sposób dziwić się więc, że nie brakuje osób, które chętnie wyruszają tu, aby przeżyć swoje pierwsze podwodne przygody.

Od niedawna Egipcjanie, poza tradycyjnym nurkowaniem, oferują gościom z zagranicy również podwodne safari. Zejście pod wodę w towarzystwie doświadczonego instruktora samo w sobie jest wyjątkowo atrakcyjnym przeżyciem, w trakcie safari można zaś spotkać nie tylko ławice większych i mniejszych ryb, ale również znacznie większego mieszkańca Morza Czerwonego – rekina