Piwny Pilsner Fest

Miłośnicy piwa z całego świata z pewnością marzą o tym, aby choć raz w życiu w październiku pojawić się w Bawarii, gdzie trwa wówczas słynny Oktoberfest. Zanim do tego dojdzie warto jednak zastanowić się nad wizytą w Czechach, okazuje się bowiem, że i tamtejsze Pilzno nie zapomina o amatorach trunku z gęstą pianą przygotowując dla nich niemało atrakcji.

Wizytę w Pilznie można złożyć bez względu na porę roku, stolica zachodnich Czech, choć znana przede wszystkim z produkcji piwa i dość prężnie rozwijającej się produkcji tekstyliów i wyrobów z żelaza, jest bowiem miastem bardzo atrakcyjnym i ma szansę na długo zapisać się w pamięci odwiedzających ją turystów. Piwosze powinni jednak zarezerwować sobie przede wszystkim ostatni weekend sierpnia, to bowiem właśnie wtedy ulice Pilzna zyskują świąteczny charakter, a na niemal wszystkich miejskich placach obchodzony jest Pilsner Fest.

W czasie święta czeskiego piwa można skosztować oczywiście jego mniej i bardziej znanych odmian, nie sposób jednak wyobrazić sobie, aby była to jedyna atrakcja, na którą mogą liczyć uczestnicy tego festiwalu. Pilsner Fest promuje nie tylko samo piwo, ale również przysmaki charakterystyczne dla lokalnej kuchni, wizyta złożona w czeskim mieście w sierpniowy weekend okazuje się zaś również wyśmienitą okazją do tego, aby zapoznać się z jego historią. Co ciekawe, lokalni browarnicy nie są wówczas aż tak tajemniczy, jak ma to miejsce w czasie innych miesięcy w roku, w czasie wizyty w jednym z browarów można więc wówczas nie tylko dokonać konsumpcji wyjątkowo smacznego piwa, ale również dowiedzieć się, w jaki sposób zyskuje ono swój niepowtarzalny smak. Osoby, które decydują się na zwiedzenie lokalnych browarów dowiadują się również, jak sprawdzać smak wina i jak już na podstawie jego pierwszego łyka oceniać jakość oferowanego im trunku. Dalsze doświadczenia piwoszy potwierdzają zaś, że jest to wyjątkowo cenna umiejętność.

Na festiwal, który promuje browarnictwo w czeskim Pilznie wybierają się jednak nie tylko amatorzy tego trunku, ale również miłośnicy wielu gatunków muzycznych, staje się on bowiem okazją do zapoznania się z twórczością wyjątkowo dużej grupy zespołów muzycznych wywodzących się nie tylko z Czech, ale również z zagranicy. Wielość atrakcji przygotowanych dla gości w czasie festiwalu sprawia zresztą, że trudno odmówić sobie przyjemności uczestniczenia w nim wielokrotnie.