Plaże Lanzarote

Wyspa Lanzarote położona na Oceanie Atlantyckim w archipelagu Wysp Kanaryjskich z pewnością nie zaimponuje nikomu swoją wielkością, jej mieszkańcy nie przejmują się jednak tym mankamentem. Nawet niewielki skrawek lądu może być ceniony przez turystów, a ich wyspa jest tego najlepszym dowodem. Od niedawna wśród odwiedzających ją gości można spotkać również Polaków, zaś tym, co przyciąga ich uwagę, są przede wszystkim plaże, na których można skutecznie szukać nie tylko dobrej zabawy, ale również leniwego wypoczynku.

Mieszkańcy wyspy są dumni między innymi z jej łagodnego klimatu, który charakteryzuje się trudnością w zróżnicowaniu pór roku, niewielką liczbą opadów i imponującymi danymi dotyczącymi stopnia nasłonecznienia. Na Lanzarote panuje nieustanna wiosna, goście mogą więc bez przeszkód zapoznawać się z tajemnicami, które się tu kryją. Jest ich przy tym niemało, wulkaniczny charakter wyspy sprawia bowiem, że jest ona w stanie wywrzeć na nas naprawdę imponujące wrażenie.

Osoby, które marzą przede wszystkim o piaszczystych plażach, na których będą mogły bez przeszkód wylegiwać się na słońcu, powinny poszukiwać ich w pierwszej kolejności w południowej i wschodniej części wyspy. Tam też rozlokowane są miejscowości wypoczynkowe, a kolejni gości mogą liczyć nie tylko na piękną pogodę, ale również na komfortowe miejsca noclegowe. Na plażach w tej części Lanzarote zazwyczaj planuje dość duży tłok, miłośnicy przygód i pewnej dozy spokoju wybierają się więc zazwyczaj nie tu, ale na północ i zachód. Plaże, na które tam napotykają są prawdziwą rzadkością, gdy jednak turysta znajdzie się na nich, nie jest w stanie ukryć swojego zachwytu nad pięknem otaczającej go przyrody. Stromy klif i wysokie fale uświadamiają mu, jak piękne i niebezpieczne potrafi być morze, niedostępność plaż położonych w tej części wyspy dla zwykłych turystów sprawia zaś, że mamy do czynienia z miejscami, w których można liczyć na chwilę samotności przeznaczonej wyłącznie na obcowanie z naturą. W zachodniej części wyspy znajduje się przy tym Playa de Famara uważana przez wielu gości oraz niemal wszystkich mieszkańców Lanzarote za najpiękniejszą plażę na świecie. Miejsce to często nękane jest przez sztormy, a morze w okolicach Playa de Famara bywa szczególnie niespokojne, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jest to miejsce idealnie sprawdzające się wówczas, gdy decydujemy się na długie spacery.