Szwajcaria w miniaturze

turystyka Wizyta w Szwajcarii nigdy nie trwa na tyle długo, abyśmy zdążyli odwiedzić wszystkie zapierające dech w piersiach miejsca znajdujące się w tym państwie. Cóż, każdy może zdecydować się na to, aby wybrać się tu raz jeszcze, jeżeli jednak w najbliższym czasie nie planujemy powtórnej wizyty z pewnością ucieszy nas informacja mówiąca o tym, że na turystów z całego świata oczekuje również Szwajcaria w miniaturze.

Miniaturowa Szwajcaria opisana w kolejnych przewodnikach jako Swissminiatur to miejsce wyjątkowe, które oczekuje na kolejne grupy turystów przez całe lato. Ten wyjątkowy park edukacyjny ulokowany jest w pobliżu miejscowości Melide u podnóża jeziora Lugano i już od 1959 roku, a więc od chwili swojego powstania, stanowi jeden z najbardziej popularnych celów wycieczek organizowanych z myślą o kolejnych grupach turystów. Wybór malowniczej okolicy nie był zresztą w żadnym wypadku dziełem przypadku, w skład Swissminiatur wchodzi bowiem blisko sto dwadzieścia najbardziej reprezentacyjnych szwajcarskich budowli, które pozwalają kolejnym turystom zapoznać się z trudnym do zakwestionowania pięknem tego państwa. Wśród miniatur udostępnionych zwiedzającym możemy znaleźć między innymi: kościoły, pałace i urokliwe domy szwajcarskich patrycjuszy, twórcy Swissminiatur dołożyli przy tym wszelkich starań, aby każdy region państwa był reprezentowany z taką samą starannością i zaangażowaniem.

Niewątpliwą atrakcją Swissminiatur jest zresztą nie tylko możliwość przyglądania się wyjątkowo dokładnym kopiom najbardziej atrakcyjnych budowli. Nie mniej interesująca wydaje się również miniaturowa kolejka, która kursuje po specjalnie przygotowanych w tym celu torach. Kolejka ta nieustannie pozostaje w ruchu, turystów zaś zachwyca między innymi dbałość o najdrobniejsze nawet charakterystyczne dla niej szczegóły.

Jeszcze przed złożeniem wizyty w miniaturowej Szwajcarii warto odwiedzić stronę internetową parku edukacyjnego, kierownictwo obiektu znane jest bowiem z tego, że raz na jakiś czas przygotowuje dodatkowe atrakcje umilające turystom zwiedzanie Swissminiatur. W czasie świąt takich, jak choćby dzień ojca, można skorzystać z bezpłatnego zwiedzania, moc atrakcji przewidywana jest zaś i wówczas, gdy w parku odsłaniany jest nowy obiekt przygotowany z myślą o zwiedzających. Wycieczkę do miniaturowej Szwajcarii warto zakończyć składając wizytę w przynależącym do parku kompleksie gastronomicznym, trudno bowiem o lepsze podsumowanie dnia niż te, którego dokonamy zajadając się specjałami, z których dumni są lokalni mieszkańcy.