Włoskie Alpy nie tylko dla narciarzy

turystyka Turyści, którzy odwiedzają Włochy nie ukrywają, że problemem jest dla nich nie tyle brak, co raczej nadmiar miejsc, które warto zwiedzić, państwo zlokalizowane na Półwyspie Apenińskim znane jest bowiem z tego, że nie pozostawia obojętnymi na swoje piękno nawet najbardziej wymagających gości. Trudno zliczyć zresztą miejsca godne polecenia, nie sposób dziwić się więc, że kolejne regiony Włoch rywalizują ze sobą o palmę pierwszeństwa stosując nie raz bardzo oryginalne środki w celu zainteresowania swoją ofertą kolejnych grup turystów.

Wśród regionów, w stosunku do których zwyczajnie nie da się zachować obojętności bez wątpienia można wskazać między innymi włoskie Alpy, mylą się przy tym osoby przekonane, że coś dla siebie znajdą w tych górach wyłącznie miłośnicy białego szaleństwa. Pobyt w Alp[ach do znakomita okazja do wypoczynku i to nie tylko tego, który wyrażamy poprzez aktywność fizyczną, niewielkie wioski i miasteczka goszczące turystów słyną bowiem nie tylko ze stoków narciarskich dostosowanych do potrzeb mniejszych i większych profesjonalistów, ale również z niewielkich barów i pizzerii, w których można zjeść najsmaczniejsze posiłki, jakie tylko możemy sobie wyobrazić oraz z kawiarenek, w których możemy przekonać się, że włoska kawa jest wyjątkowym napojem, którego zwyczajnie nie da się nie pokochać od pierwszego wejrzenia.

Co ciekawe, włoskie Alpy nie są wcale aż tak drogie, jak mogłoby się to nam wydawać. Prawdą jest oczywiście to, że tutejsze pensjonaty i hotele czekają z utęsknieniem na turystów, aby pomóc im w wydawaniu kolejnych setek euro, z powodzeniem możemy jednak znaleźć również relatywnie tanie kwatery prywatne, w których życzliwa miejscowa ludność zaproponuje nam nie tylko nocleg, ale również serdeczne przyjęcie i garść cennych rad, dzięki którym łatwo znajdziemy stoki dostosowane do naszych możliwości, ciekawe miejsca, o których nie wspominają przewodniki oraz specjały kuchni włoskiej mniej znane, a przecież nie mniej smaczne niż pizza.

Włoskie Alpy to jednak przede wszystkim raj dla miłośników sportów zimowych, aktywnie spędzają tu bowiem czas nie tylko narciarze alpejscy. W dolnych partiach gór możemy znaleźć wiele interesujących tras znakomicie nadających się do uprawiania narciarstwa klasycznego, na stokach spotkamy amatorów deski surfingowych, a na miłośników naprawdę mocnych wrażeń czekają nawet skocznie narciarskie, na których można przekonać się, czy nie jest się przypadkiem nieodkrytą gwiazdą tej dyscypliny sportowej.